Naast de zichtbare gevolgen van NAH zoals verlamming van een arm of een been, zijn er ook minder zichtbare gevolgen. Dysfagie is er hier één van. Slikken is een complex proces waarbij verschillende delen van de hersenen betrokken zijn. Dit manifesteert zich in een grote variatie aan symptomen en vormen van dysfagie.
Tijdens deze studiedag trachten we een beeld te geven van hoe dysfagie zich kan presenteren, hoe je een functionele slikevaluatie afneemt en welke de behandelingsmogelijkheden in een multidisciplinaire setting kunnen zijn.
Deelnemers kunnen op voorhand casussen doorsturen via dit formulier tot 9 november. Tijdens de vorming kan er dieper op de ingestuurd casussen ingegaan worden.
Door wie? Greet Gelin en Sarah Geens, logopedistes UZ Leuven
Voor wie? Logopedisten die weinig tot geen ervaring hebben bij het begeleiden van mensen met dysfagie