Skip to content

NAH en psychische problematiek: Hoe omgaan met vier persoonlijkheidsstoornissen gecombineerd met NAH?

Mensen met NAH kunnen vóór hun hersenletsel al een persoonlijkheidsstoornis hebben. Het begeleiden van mensen met  NAH is op zich al ingewikkeld. Combineer dit met een persoonlijkheidsstoornis en je staat voor een enorme uitdaging.

In deze vorming komen vier persoonlijkheidsstoornissen aanbod:

  • De narcistische persoonlijkheidsstoornis
  • De borderline persoonlijkheidsstoornis
  • De dwangmatige persoonlijkheidsstoornis
  • De afhankelijke  persoonlijkheidsstoornis

De dag bestaat uit 4 blokken, één voor iedere persoonlijkheidsstoornis. Binnen ieder blok behandelen we de theorie (met video’s), waarna we overgaan tot een praktische toepassing en bijpassende casus. Hierbij wordt de link gelegd tussen NAH-gerelateerde stoornissen en persoonlijkheidsstoornissen, én wat dit betekent voor de omgang.

Tijdens de vorming wordt er van de deelnemers verwacht dat zij een actieve bijdrage leveren d.m.v. vragen, actieve participatie en inbrengen van casuïstiek. We vragen om via dit formulier de casuïstiek tegen 18 maart 2026 aan te leveren, met behulp van het STARR model (Situatie – Taak – Actie – Resultaat – Reflectie).

Door wie? Arno Prinsen, Neuropsycholoog, docent, schrijver en onderzoeker i.s.m. Maastricht University op het gebied van mensen met NAH.

Voor wie? Zorgverleners die dagelijks werken met mensen met NAH, zoals psychologen, begeleiders, verpleegkundigen of coaches. Je werkt op een afdeling of locatie waar mensen met NAH wonen, hun dagbesteding en/of therapie krijgen,  of je biedt ondersteuning/begeleiding thuis. Er wordt verwacht dat basiskennis over NAH aanwezig is. De kennis over de persoonlijkheidsstoornissen zal op basisniveau aangeboden worden.

Praktisch: Documentatie, broodjeslunch en koffiepauzes inbegrepen